Elvis Presley na dużym ekranie? – będzie nowa filmowa biografia króla rock’n’rolla

Zdjęcia startują już w 2019 roku!

W październiku br. na ekrany kin trafi film „Bohemian Rhapsody” będący historią życia i twórczości lidera grupy Queen, Freddiego Mercurego. Wiele wskazuje na to, że kolejną filmową biografią, którą za kilka/kilkanaście miesięcy będziemy mogli zobaczyć na dużym ekranie będzie … biografia Elvisa Presleya.
Oficjalnie potwierdzony został już termin rozpoczęcia zdjęć do filmu. Pierwszy klaps na planie filmowym padnie w marcu 2019 roku. Do dzisiaj nie ujawniono jeszcze nazwisk aktorów, którzy wcielą się w rolę legendarnego piosenkarza. W Internecie mówi się, że będą to dwa różne nazwiska. Wszystko ze względu na fakt, że obraz podzielony będzie na dwie części. Pierwsza skupiać będzie się na początkach kariery Presleya (okres od 18 do 22 roku życia). Kolejna natomiast to opowieść o Elvisie w wieku trzydziestu pięciu lat.
Reżyserem filmu będzie Baz Luhrman, któremu uznanie zarówno wśród widzów jak i w środowisku filmowym przyniosła praca przy takich kasowych produkcjach jak „Moulin Rouge” (z Nicole Kidman), „Wielki Gatsby” (z Leonardo DiCaprio) czy „Romeo + Juliet”.
W tym miejscu warto przypomnieć, że pierwsze rozmowy na temat filmowej biografii Elvisa Presleya Luhrman rozpoczął jeszcze w roku 2014. Premierę obrazu planowano wówczas wstępnie na rok 2016. Biografię zrealizować miała wytwórnia Warner Bros, która otrzymała prawa do korzystania z bardzo obszernego katalogu z nagraniami słynnego piosenkarza.
W odróżnieniu od newsów sprzed lat tym razem fani otrzymali jednak potwierdzoną informację o dacie rozpoczęcia zdjęć co z kolei daje nadzieję na szczęśliwy finał, którego efekty (miejmy nadzieję) będziemy mogli zobaczyć niebawem na kinowej sali.

(info: Day By Day/Elvis Information Network/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: array_push() expects parameter 1 to be array, null given in /home/elvispro/domains/elvispromisedland.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-auto-translate-free/classes/class-wp-translatorea-connector.php on line 29