Elvis Presley uhonorowany Prezydenckim Medalem Wolności!!!

Elvis Presley uhonorowany przez Prezydenta USA!

Branżowy magazyn Rolling Stone poinformował, że Elvis Presley znalazł się wśród siedmiu osób zasłużonych dla Stanów Zjednoczonych, które w piątek 16 listopada br. zostaną uhonorowane przez Prezydenta USA, Donalda Trumpa, Prezydenckim Medalem Wolności.

To prestiżowe wyróżnienie może być przyznawane przez prezydenta Stanów Zjednoczonych osobom, które w sposób szczególny zasłużyły się dla bezpieczeństwa lub interesów narodowych USA, pokoju na świecie, w dziedzinie kultury lub na innych płaszczyznach.

Elvis Presley zdefiniował amerykańską kulturę dla miliardów uwielbiających go fanów z całego świata”, tłumaczy swoją decyzję Biały Dom. „Elvis połączył gospel, country i rythm’n’bluesa by stworzyć swoje własne brzmienie, sprzedając ponad miliard płyt. 
Przez prawie dwa lata Elvis służył w Armii Stanów Zjednoczonych pokornie przyjmując wezwanie do służby pomimo swojej popularności. Później wystąpił w trzydziestu jeden filmach, przyciągnął rekordową publiczność na swoje występy, podniósł oglądalność telewizji i zdobył czternaście nominacji do Nagrody Grammy. Ostatecznie zdobył trzy Nagrody Grammy za muzykę gospel. Elvis Presley pozostaje niezmiennie amerykańską ikoną nawet cztery dekady od swojej śmierci„.

Elvis Presley jest trzecim muzykiem w historii pośmiertnie wyróżnionym Prezydenckim Medalem Wolności. Przed nim wyróżnienie to przyznano jedynie Meredith Wilsonowi oraz pianiście jazzowemu Count Basie. Oba medale zostały wręczone podczas prezydentury Ronalda Regana.

(info: Rolling Stone/Mariusz Ogiegło)

5 komentarzy

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *