Ernst Jorgensen w Danii – plany i rozwiane nadzieje…

Ernst Jorgensen odpowiadał na pytania fanów…

13 stycznia br. gościem specjalnym na spotkaniu Norweskiego fanklubu Elvisa Presley’a „Flaming Star” był Ernst Jorgensen. Podczas specjalnego rocznicowego konwentu, który odbył się w Oslo, wielbiciele artysty mogli zapytać go o plany wydawnicze na najbliższe lata. Najczęściej poruszaną kwestią był niewydany materiał z filmu dokumentalnego „On Tour” z 1972 roku a także „Elvis In Concert” z czerwca 1977 roku. Wydaje się, że odpowiedzi Jorgensena nie do końca usatysfakcjonowały fanów Presleya.
Otóż, jak wyznał producent, materiałów z filmu „On Tour” nie ma się co spodziewać przynajmniej przez najbliższe dwa lata. Powodem jest fakt, że za materiał audio płaciła wytwórnia filmowa a nie wytwórnia RCA. Przez to prawa do ścieżki dźwiękowej należą obecnie do wytwórni Warner. I dlatego dopóki Graceland Estate, Sony oraz wspomniany Warner nie dojdą do porozumienia względem materiału dźwiękowego – oficjalnie nie zostanie wydany żaden album dotyczący filmu „On Tour”. Ernst powiedział, że istnieje cień szansy na wydanie jakiegoś koncertu nagranego na potrzeby tego dokumentu ale na pewno nie w tym ani nawet nie w 2019 roku.
Fani nie mają także co liczyć na nowy materiał wideo z „On Tour” ponieważ byłby on zbyt kosztowny.

W temacie „Elvis In Concert” Jorgensen wyraził się krótko. Lisa Marie Presley nie chce publikować tego materiału a on szanuje jej decyzję. Zapytany o materiał audio odpowiedział, że nie chce go wydawać ponieważ Elvis był wówczas w słabej formie. Tym samym nadzieje na wydanie płyt z kompletnymi koncertami z Rapid City i Omahy w katalogu FTD Label zostały rozwiane…

W najbliższym czasie producent nie planuje także wydania uaktualnienia swojej doskonałej książki „Platinum: A Life In Music”. Uważa on bowiem, że musiałby znaleźć się jakiś poważny powód żeby zrealizować jej wznowienie. Póki co nie chce robić tego jedynie dla pieniędzy i zysku.

Co zatem w planach wydawniczych na najbliższą przyszłość? Ernst Jorgensen uważa, że największym wydarzeniem tego roku będzie premiera serialu HBO „The Searcher”. Wspomniał również o dwóch wielkich rocznicach, które przypadają w tym i kolejnym roku – „NBC TV Special” oraz sesji nagraniowych w American Sound Studio. Fani obecni na spotkaniu w Oslo nie usłyszeli jednak żadnych szczegółów dotyczących rocznicowych projektów.
Pojawił się natomiast temat wydania boxu składającego się z trzech płyt CD zatytułowanego „Viva Las Vegas”.

Rozpatrywane jest także wydanie historycznych koncertów z Madison Square Garden i Hawajów („Aloha From Hawaii”) w serii „Classic Album” w katalogu FTD Label.

Generalnie, w kategorii „nowości” Ernst Jorgensen powiedział, że takich nie ma. Czasami zdarzają się jednak takie perełki jak zaginione wykonanie live „I Forgot To Remember To Forget You” a także materiały z „Live A Little, Love A Little”, „Speedway” czy „Kissin’ Cousins”. Jorgensen zapewnił fanów, że jeżeli tylko wejdzie w posiadanie takiego materiału będzie się starał go jak najszybciej wydawać.

(info: Day By Day/Elvis Presley Forum.pl/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *