Nieznane materiały wideo z 1956 i 1960 roku

Nieznane materiały wideo ujrzały światło dzienne!

Przed kilkunastoma dniami w Internecie, a dokładniej w facebookowej grupie „The Man And His Music”, pojawiła się zapowiedź filmu dokumentalnego poświęconego Normanowi Petty, popularnemu amerykańskiemu muzykowi i producentowi. W kilku minutowym materiale promującym dokument pojawiło się wiele rzadkich i nigdy dotąd niepublikowanych zapisów wideo, m.in z koncertów Buddy’ego Holly’ego ze współpracy z którym Petty słynął w szczególny sposób (pionier rock’n’rolla nagrywał w jego studiu).

W zwiastunie pojawia się również krótki fragment koncertu Elvisa Presleya z 10 kwietnia 1956 roku, który odbył się w Lubbock w Teksasie. Materiał nie trwa dłużej niż 7 sekund i nie zawiera ścieżki audio. Materiał filmowy jest natomiast doskonałej jakości i został najpewniej nakręcony w profesjonalny sposób.  Możecie go zobaczyć pod poniższym linkiem (niestety materiał został usunięty):

WIDEO -> ELVIS PRESLEY – LUBBOCK, TEKSAS 10.04.1956 

Kolejny ujawniony niedawno materiał pochodzi z roku 1960. Tym razem jest to zapis nieco ponad dwu minutowej rozmowy Presleya z Morrisem McLemore, która odbyła się 22 marca w hotelu Fountainebleau w Miami na Florydzie.

WIDEO -> ELVIS PRESLEY WYWIAD (22.03.1960)

(Info: Man And His Music/Day By Day/AD/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *