„Private Presley” – specjalna wystawa w 60.rocznicę powołania Elvisa do wojska

Graceland zaprasza na nową wystawę

60 lat temu, 24 marca 1958 roku, Elvis Presley został powołany do wojska. „Nie wciela się do armii Bethovena!„, pisali na swoich transparentach zrozpaczeni fani protestujący przed głównymi siedzibami amerykańskiej armii.
Służba wojskowa króla rock’n’rolla trwała dwa lata.
Z okazji 60.rocznicy powołania legendarnego piosenkarza do wojska w nowootwartym kompleksie Elvis Presley’s Memphis otwarto nową wystawę – „Private Presley”. Ekspozycja w drobiazgowy sposób dokumentuje pobyt Elvisa w armii. Odwiedzający ją fani będą mogli zobaczyć m.in oryginalne mundury używane przez wokalistę, jego rzeczy osobiste oraz korespondencję Elvisa z Pułkownikiem Parkerem. Nie zabraknie także listów, które menedżer Presleya wymienił z władzami wojska w celu odroczenia terminu powołania do armii na czas dokończenia zdjęć do filmu „King Creole”.
Ale to nie wszystko. Wystawę kończyć będą pamiątki zachowane z legendarnego telewizyjnego show „Welcome Home Elvis” Franka Sinatry nakręconego na krótko po przejściu Elvisa do cywila.
Ponadto, wielbiciele artysty będą mogli zobaczyć w jaki sposób Pułkownik Parker dbał o to by jego podopieczny pomimo swojej dwuletniej nieobecności był wciąż popularny.
Wystawa „Private Presley” to nie tylko historia Elvisa w amerykańskiej armii. To także hołd i wyrazy uznania złożony przez władze Graceland na ręce wszystkich służb mundurowych w USA (które Elvis tak szanował i podziwiał za życia). Dokładnie w dniu 60.rocznicy, 24 marca, weterani wojenni, aktywni żołnierze, funkcjonariusze organów ścigania oraz strażacy będą mogli wejść na teren kompleksu Elvis Presley’s Memphis za darmo. Dla tej samej grupy osób obowiązywać będzie także zniżka, 30%, na pokoje w nowoczesnym hotelu Guest House.

(info: Graceland/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *