Przeboje Elvisa Presley’a wybrzmiały podczas…

IX Gali Pąsowej Róży w Suchej Beskidzkiej

GalaRóż Przed kilkunastoma minutami w sali rycerskiej suskiego zamku zakończyła się dziewiąta już Gala Pąsowej Róży, w której w tym roku miałem przyjemność i zaszczyt uczestniczyć.
W trakcie uroczystości burmistrz Suchej Beskidzkiej, Stanisław Lichosyt, wyraził swoje podziękowanie dla firm oraz instytucji, które w mijającym roku wsparły wydarzenia kulturalne i sportowe na terenie miasta.
Wydarzenie uświetniły aż dwa występy muzyczne. I to o nich chciałbym napisać. Galę otworzył występ Chóru „Jasień” z Suchej Beskidzkiej, który przywitał gości… pięknym wykonaniem przeboju Elvisa Presley’a, „Can’t Help Falling In Love”. Nagraną w 1961 roku przez króla rock’n’rolla balladę prowadząca galę, Dyrektor Muzeum Zamek w Suchej Beskidzkiej, określiła mianem „pięknej, standardowej i optymistycznej w swojej wymowie„.
Występ chóru publiczność przyjęła gromkimi brawami. Kilka minut później nastąpiło wręczenie statuetek.
Po wręczeniu wyróżnień wystąpił zespół nauczycieli z suskiej szkoły muzycznej, który przypomniał najpiękniejsze tematy filmowe i standardy muzyki rozrywkowej. I tutaj znowu bardzo przyjemne zaskoczenie… Jednym z utworów zamykających ten piękny koncert była… fenomenalna wersja ballady „My Way” (ukłon dla grającego na trąbce), którą zapowiadając na koncertach Elvis mawiał, że to „jedna z moich ulubionych piosenek„.
I choć nie jest to może news na miarę odkrycia niepublikowanej piosenki Elvisa to pomyślałem, że na polskiej stronie poświęconej królowi rock’n’rolla powinno się promować każde takie wydarzenia by pokazać, że „Elvis żyje” – także w naszym kraju a jego twórczość wciąż inspiruje kolejne pokolenia artystów i muzyków.
Jeśli tylko pojawi się jakiś materiał wideo z tej pięknej uroczystości postaram się go zamieścić na naszym blogu.

(info: Elvis: Promised Land/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *