„The Tender Side Of Elvis” – romantyczne ballady króla rock’n’rolla…

… w nowych, orkiestrowych aranżacjach

Nakładem wydawnictwa The Good Music Records za kilka dni zostanie zrealizowany kolejny album z piosenkami Elvisa Presleya. „The Tender Side Of Elvis” będzie zbiorem trzydziestu klasycznych ballad z repertuaru króla rock’n’rolla. Zawartość płyty tworzyć będą głównie nagrania Presleya z pierwszej połowy lat sześćdziesiątych. Fani będą mogli usłyszeć więc takie kompozycje jak „There’s Always Me”, „Are You Lonesome Tonight?” czy filmowe „Pocketful Of Rainbow” i „Because Of Love”.

Dotąd news ten brzmi jak zapowiedź kolejnej składanki/kompilacji. Ale tym razem nie będzie to typowa składanka (choć takich „wynalazków” jest ostatnio coraz więcej. Szczególnie po sukcesie płyt nagranych z The Royal Philharmonic Orchestra). Twórcy albumu „The Tender Side Of Elvis” każdy utwór zaaranżowali na nowo i dodali im nowe, orkiestrowe brzmienie.
Niestety, już sampler tego produktu zamieszczony w Internecie nie zachęca. Owszem, kilka aranży jest przyjemnych dla ucha ale inne kompletnie niszczą pierwotny zamysł i ponadczasowe brzmienie muzyki Presleya.
A jak Wy zapatrujecie się na tego typu produkty? Piszcie w komentarzach (wcześniej koniecznie posłuchajcie samplera).

„THE TENDER SIDE OF ELVIS” – SAMPLER (15:14 min)

(info: Day By Day/Mariusz Ogiegło)

One Comment

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *