Wyjątkowe Boże Narodzenie w Graceland

Już dzisiaj w Graceland oficjalne rozpoczęcie sezonu gwiazdkowego

Podobnie jak wielu z nas, Elvis Presley kochał Boże Narodzenie. Przez całą swoją wypełnioną licznymi obowiązkami karierę, tak starał się układać swoje zajęcia by na kilka tygodni przed grudniowymi świętami być już w domu, z rodziną i bliskimi.

Angażował się w przygotowania. Brał czynny udział w dekorowaniu rezydencji i przyległych do niej terenów a gdy wszystko było już gotowe ruszał na zakupy by w ten wyjątkowy wieczór w roku każdy z mieszkańców Graceland i osób w nim pracujących mógł znaleźć pod choinką swój wymarzony prezent.

Po przedwczesnej śmierci piosenkarza w sierpniu 1977 roku zarządzający Graceland postanowili kontynuować tradycję dekorowania jego posiadłości na Święta Bożego Narodzenia.

Od kilku lat, w listopadzie, do drugiej po Białym Domu najsłynniejszej posiadłości w całym USA zapraszani są fani Elvisa, w obecności których członkowie rodziny Presleya oraz zarządzający rezydencją dokonują uroczystego otwarcia sezonu gwiazdkowego.

Wydarzeniu towarzyszą występy muzyczne, wizyty zaproszonych gości a nawet… krążący wśród gości „elvisowie” przebrani za Świętych Mikołajów. Wszystko odbywa się przy dźwiękach niezapomnianych gwiazdkowych utworów z przebojowych świątecznych longplayów Elvisa – „Elvis’ Christmas Album” oraz „Elvis Sings The Wonderful World Of Christmas”.

Takie wydarzenie będzie miało właśnie dzisiaj!

Dokładnie o godzinie 18:00 czasu lokalnego (w Memphis), tj. około godziny pierwszej w nocy czasu polskiego, Graceland ponownie rozświetlą świąteczne iluminacje, zgromadzonych gości jak zawsze powita wielki napis „Wesołych Świąt dla Wszystkich” i naturalnej wielkości figury członków Świętej Rodziny rozstawione przed szopką na trawniku i… rozpocznie się oficjalnie się sezon gwiazdkowy.

W tym roku wyjątkowy.

A wszystko za sprawą specjalnego programu gwiazdkowego „Christmas at Graceland”, który już 29 listopada zostanie wyemitowany przez stację NBC 'na żywo’ wprost z posiadłości Elvisa.

W specjalnym koncercie udział wezmą największe gwiazdy ówczesnej sceny muzycznej. Wśród zaprezentowanych wczoraj nazwisk znaleźli się m.in Alanis Morissette, John Legend, Kacey Musgraves, Kane Brown, Lainey Wilson, Lana Del Rey, Post Malone oraz grupa The War And Treaty.

Producentem wykonawczym widowiska jest Riley Keough, wnuczka Elvisa.

TRANSMISJA Z ROZPOCZĘCIA SEZONU GWIAZDKOWEGO – TUTAJ!

(Info: Graceland/EPE/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *