Zmarł B.J.Thomas….

Wybitny muzyk odszedł w wieku 78 lat

Wczoraj, tj.29 maja br. w wieku 78 lat zmarł wybitny amerykański wokalista B.J. Thomas (a właściwie Billy Joe Thomas bo tak brzmiało jego prawdziwe nazwisko). Piosenkarz zmagał się z nowotworem płuc lecz do końca wierzył, że uda mu się tą chorobę pokonać.

W trakcie swojej ponad pięćdziesięcioletniej kariery sprzedał siedemdziesiąt milionów płyt, otrzymał pięć nagród Grammy i wylansował wiele niezapomnianych przebojów. Wśród tych najważniejszych znalazły się m.in „Raindrops Keep Fallin’ On My Head” (umieszczone w ścieżce dźwiękowej filmu „Butch Cassidy i Sundance Kid), „Hooked On A Feeling” czy „I Just Can’t Help Believin'”.

Tą ostatnią, latem 1970 roku Elvis Presley włączył do swojego koncertowego repertuaru. Piosenka w jego wykonaniu szybko stała się przebojem. Począwszy od koncertu otwierającego trzecią turę występów  w hotelu International w Las Vegas, 10 sierpnia,  piosenkarz wykonywał ją niemal codziennie. Z kolei w  listopadzie tego samego roku RCA umieściła koncertowe wykonanie przeboju Thomasa na płycie „That’s The Way It Is” uważanej za ścieżkę dźwiękową do filmu pod tym samym tytułem.

Rok później, w trakcie wiosennych sesji nagraniowych w Nashville z 1971 roku, Presley raz jeszcze odwołał się do repertuaru B.J. Thomasa nagrywając fenomenalną wersję jego przeboju z 1969 roku, „It’s Only Love”.

W swoich wywiadach B.J. Thomas wielokrotnie podkreślał, że olbrzymi wpływ na jego późniejszą karierę miała muzyka Elvisa. Zapytany kiedyś o albumy, które go inspirowały na początku muzycznej drogi bez wahania wskazał na pierwszy longplay króla rock’n’rolla i singiel z utworami „Hound Dog” i „Don’t Be Cruel”.

I JUST CAN’T HELP BELIEVIN’ – B.J. THOMAS

I JUST CAN’T HELP BELIEVIN’ – ELVIS PRESLEY

IT’S ONLY LOVE – B.J THOMAS

IT’S ONLY LOVE – ELVIS PRESLEY

(Info: Countryhangdaily/WP.PL/BJThomasOfficial/YouTube/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: array_push() expects parameter 1 to be array, null given in /home/elvispro/domains/elvispromisedland.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-auto-translate-free/classes/class-wp-translatorea-connector.php on line 29