Zmarł Bobby Morris

Odszedł ceniony dyrygent

1 maja br. w wieku dziewięćdziesięciu trzech lat zmarł Bobby Morris – perkusista i dyrygent. Jako kierownik i dyrygent Bobby Morris Orchestra towarzyszył Elvisowi na scenie podczas jego dwóch pierwszych sezonów w hotelu International w Las Vegas (lipiec/sierpień 1969 oraz styczeń/luty 1969).
Morris urodził się w Polsce, w Wilnie, w 1927 roku. Do Stanów Zjednoczonych przeprowadził się mając niespełna dziesięć lat, w roku 1937. Do Las Vegas przeniósł się w roku 1950. Współpracował i przyjaźnił się zarówno gwiazdami, takimi jak Frank Sinatra, Barbra Streisand jak i politykami, m.in Ronaldem Reganem.
W maju 1969 otrzymał propozycję pracy dla Elvisa Presleya. „Przeprowadzili mnie przez pokoje, w których znajdowały się miliony gablot z nagraniami oraz złote i platynowe płyty. Później podróżowaliśmy limuzyną i pojechaliśmy aż do posiadłości Elvisa w Beverly Hills„, wspominał w jednym z wywiadów moment zaproszenia do hollywodzkiego studia RCA dyrygent. „Bramy się otworzyły a następnie spędziłem kilka tygodni z Elvisem próbując wybrać odpowiedni utwór na otwarcie„.

Swoje wspomnienia muzyk spisał w książce „My Las Vegas With Elvis, Sinatra, Streisand, Darin, Prima & More”.

(Info: Day By Day/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: array_push() expects parameter 1 to be array, null given in /home/elvispro/domains/elvispromisedland.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-auto-translate-free/classes/class-wp-translatorea-connector.php on line 29