Zmarł Dr.Nichopoulos…

Osobisty lekarz Elvisa Presley’a nie żyje

DrNick Serwis Essential Elvis (a po nim także kolejne) poinformował, że dzisiaj w nocy w Memphis w wieku 88 lat zmarł osobisty lekarz Elvisa Presley’a George C.Nichopoulos.
Słynnym piosenkarzem zaczął sporadycznie zajmować się już w roku 1967. Trzy lata później został jego osobistym lekarzem. Był nim aż do śmierci Presley’a w 1977 roku.
Dwa lata po tragicznych wydarzeniach z sierpnia 1977 roku zaczęto obarczać winą za śmierć Elvisa właśnie Doktora Nicka (jak czasem go też nazywano). Zarzucano mu, że ulegając Elvisowi przepisywał mu bardzo duże ilości leków uspakajających i pobudzających. W trakcie przesłuchania przyznał, że w ostatnich miesiącach życia przepisał Elvisowi sześć i pół tysiąca różnych tabletek w tym aż siedemset na dzień przed śmiercią. „Przyznał również, że nie kontrolował wielkości ich spożycia. Bronił się twierdząc, że chciał zmniejszyć uzależnienie Elvisa, podając mu bezskutecznie placebo„.
W 1980 roku sąd oczyścił Nichopoulosa z zarzutów stwierdzając, że „próbował on działać w najlepszym interesie swoich pacjentów„. Tego samego jednak roku Komisja nadzoru medycznego zdecydowała o odebraniu lekarzowi licencji na okres trzech miesięcy (na okres próby trzech lat) tłumacząc, że „jego działania nie były sprzeczne etyką ale ponosi on za nie odpowiedzialność„.
Ostatecznie George C.Nichopoulos stracił licencję na wykonywanie zawodu w roku 1995.
Dave Habler powiedział kiedyś – „nie można obronić człowieka przed nim samym„. Dzisiaj trudno stwierdzić na ile odpowiedzialny za śmierć Elvisa Presley’a był jego lekarz…
Jedno jest pewne. Odeszła kolejna osoba z bliskiego otoczenia Elvisa.
Spoczywaj w pokoju…

(info: Elvis Club Berlin/Essential Elvis/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *