Zmarła Angela Lansbury

Zagrała u boku Elvisa w „Blue Hawaii”

Angela Lansbury, legendarna aktorka filmowa i telewizyjna, zmarła w wieku dziewięćdziesięciu sześciu lat. Rodzina gwiazdy, w wydanym oświadczeniu, poinformowała, że Lansbury odeszła na pięć dni przed swoimi kolejnymi urodzinami.

Urodzona w Londynie aktorka debiutowała na dużym ekranie w roku 1944 rolą Nancy Oliver w filmie „Gasnący płomień”. Występ w tej produkcji przyniósł jej nominację do Oscara. Pierwszą z trzech jakie otrzymała podczas swojej wieloletniej kariery.

Kolejną otrzymała rok później, w 1945 roku, za udział w filmie „Portret Doriana Graya”. Ostatnią – siedemnaście lat później za rolę pani Iselin w dramacie „Przeżyliśmy wojnę” w którym zagrała m.in z Frankiem Sinatrą.

Nie był to jej jedyny jej występ u boku tak wielkiej gwiazdy ówczesnej piosenki. Rok wcześniej bowiem Lansbury zagrała w komedii „Blue Hawaii” – jednym z najważniejszych i najbardziej kasowych filmów Elvisa Presleya.
Pomimo iż aktorka była zaledwie dziesięć lat starsza od słynnego piosenkarza, scenarzyści powierzyli jej rolę… nadopiekuńczej matki kreowanego przez niego Chada Gatesa.

Byłam przerażona tym, że będę przebywała w jego (Elvisa, przyp. autor) towarzystwie„, opowiadała w jednym z wywiadów Angela Lansbury. „Ale Elvis był wówczas bardzo miłym młodym mężczyzną. Niedawno wyszedł z wojska i był cudownie miłym, opiekuńczym młodym człowiekiem. Był szczupły, sprawny. Był w swojej szczytowej formie. I nie mógł być dla mnie milszy. Świetnie się bawiliśmy.
I pracowaliśmy w cudownym miejscu. Byliśmy na Kauai na Hawajach. Nigdy nie zapomnę jakie to było wspaniałe. 
Na planie filmowym siadałam z jego filmowym ojcem, Rolandem Wintersem i kręciliśmy kilka wspaniałych scen. Moja postać była naprawdę zabawna. I ta jej śmieszna reakcja na syna, którego w ogóle nie rozumiała. Elvis to uwielbiał i uważał, że było strasznie zabawne. Był bardzo słodki„.

Największą popularność przyniósł aktorce udział w serialu telewizyjnym „Napisała: Morderstwo”. Za rolę Jessiki Beatrice „JB” otrzymała kilka prestiżowych nagród, w tym aż cztery Złote Globy oraz dwanaście nominacji do nagrody Emmy.

W 2013 roku Angela Lansbury otrzymała honorowego Oscara za całokształt twórczości.

(Info: Elvis Information Network/Onet.pl/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: array_push() expects parameter 1 to be array, null given in /home/elvispro/domains/elvispromisedland.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-auto-translate-free/classes/class-wp-translatorea-connector.php on line 29